התמודדות עם סטרס

 אסטרטגיות ממוקדות להתמודדות עם לחץ בעבודה ששוחק אותנו

לחץ בעבודה הינו דבר טבעי שלעיתים קרובות לא ניתן למנועו. לחץ כרוני, לעומת זאת, עשוי להשפיע עלינו מחוץ לזירת העבודה ולהוביל לבעיות כגון כאבי ראש, חרדה, דיכאון ואכילת יתר. למזלינו קיימות דרכים אשר עוזרות לנו לנהל טוב יותר את הלחץ שלנו, כך שלא הוא ינהל אותנו ונחוש טוב יותר.

ההמלצות הן כדלהלן מאת האיגוד הפסיכיאטרי האמריקאי:

  1. פתחו תגובה בריאה: שימו לב לטריגרים ספציפיים עבור הלחץ אותו אתם חשים. שימו לב לאופן בו אתם מגיבים לטריגר. שאלו את עצמכם, האם זוהי תגובה בריאה?
  2. הרגיעו את נפשכם: ארגנו לעצמכם את הזמן כך שתהיינה לכם מספר דקות בתחילה או בסופו של כל יום לנשום עמוק. קחו מספר נשימות עמוקות ומיד תרגישו תחושות של נינוחות ורגיעה. בסופו של כל יום, עשו לעבודה "צ'ק אאוט" מנטלי. כל משימה שאינה שלמה יכולה לחכות למחר. כך תוכלו לחזור עם כוחות מחודשים ליום העבודה שלמחרת.
  3. התרגשו: עודדו את עצמכם- קחו אחריות על המחשבות השליליות על מנת לשנות את מצב הרוח. התמקדו במה שטוב ונטעו מחשבות חיוביות.

נחזור לכתוב למעלה- לחץ הוא חלק בלתי נמנע מחיינו, אך עלינו להחליט כיצד אנו מגיבים אליו. על ידי מציאת דרכים חיוביות להתמודדות, נהיה מסוגלים להתמודד עם אתגרים חדשים ולהרגיש מחוזקים, הן נפשית והן פיזית.

 

אופיר ברגמן

דילוג לתוכן